/10

The Leopard izle

1860'ların İtalyası'ndaki hızla değişen toplumsal yapıya uyum sağlamaya çalışan yaşlı bir prensi canlandıran Burt Lancaster, statüsünü ve yaşam tarzını devam ettirme çabasıyla yeğeni Tancredi'nin zengin bir tüccarın kızı olan Angela ile evliliğini ayarlar. Filmin final bölümünde yer alan neredeyse bir saatlik balo sahnesi, prensin hem ait olduğu toplumsal sınıf hem de kendi geçmişiyle bugünü üzerine derin düşüncelere dalmış olduğu bir ortam sunar. Birey ve toplum arasındaki etkileşimi büyüleyici ve gösterişli bir şekilde anlatan bu film, ancak aristokrat kökenli bir Marksist olan Visconti tarafından yönetilebilirdi. Aristokratların yeni zenginlerin güce sahip olduğunu kabul ettikleri balo sahnesi, haklı olarak sinema tarihinde en ustalıklı çekilmiş sahnelerden biri olarak kabul edilir.

Oyuncular

Toplam İzlenme: 311
Dil Seçenekleri:
Yazar:
Yönetmen:

Ülke:

,

Kategori:

İlk yorumu yapmak size nasip oldu ;)
The Road izle (2009)

/10

Gelecekteki kıyamet günlerini anlatan bir kitabın sinema uyarlaması olan bu film, güçlü bir oyuncu kadrosuyla birlikte en çok satan kitabın gölgesinde kalmayacak gibi görünüyor. Amerika'nın ateşler içinde kalan bir atmosferde geçen filmde, bir baba ve oğulun Amerika'nın kıyılarına doğru bir yolculuk yapması anlatılıyor. Basit bir tüfekle tehlikeli hava koşullarında bilmedikleri bir yeri bulma çabalarına haydutlar da eklenince macera daha da zorlaşıyor. Bu film, bilim kurgu türünde olmasına rağmen Western tarzından da etkiler taşıyor.

Float izle (2024)

/10

Waverly, geleceği için yaptığı planları kısa sürede değiştirmek zorunda kalır ve küçük bir Kanada kasabasına gider. Burada tanıştığı yerel cankurtaran Blake ile beklenmedik bir aşkın içine sürüklenir. Yüzme dersleri sırasında aralarındaki bağ giderek güçlenir.

Le refuge izle (2009)

/10

Mousse ve Louis, genç, çekici, zengin ve birbirlerine âşıktılar. Ancak uyuşturucu bağımlılığı hayatlarını ele geçirdi. Bir gün aşırı dozda uyuşturucu alırlar ve Louis hayatını kaybeder. Mousse, mucizevi bir şekilde kurtulur ve kısa bir süre sonra hamile olduğunu öğrenir. Büyük bir karışıklık içinde olan Mousse, Paris'ten uzaklaşıp sakin bir eve yerleşir. Birkaç ay sonra Louis'nin kardeşi, Mousse'un yanına gelir. Mousse için bu adam bir düşman mıdır yoksa barışma fırsatı mı sunmaktadır?