/10

Doğruyu Seç izle

New York Brooklyne’de, yılın en sıcak gününde bulunuyoruz. Mahallede, bir DJ'nin yeteneklerini sergilediği bir radyo istasyonu ve Koreli bir çiftin işlettiği bir bakkal dışında hareketin merkezi, mıntıkanın tek ticarethanesi olarak bilinen bir pizzacıdır. Sal'ın ünlü pizzaları adlı dükkanda, adamın iki deli saçması oğlu ve bezgin siyahi Mookie çalışmaktadır. Mookie'nin hayatında, sorumluluk sahibi kızkardeşi Tina dışında, iki yakın arkadaşı vardır: rap müziği seven sessiz Radio Raheem ve çabuk sinirlenen Buggin' Out. Buggin', Sam'in dükkânında asılı olan İtalyan asıllı Amerikan bayraklarının neden hep beyaz insanlar tarafından asıldığını mahallede gündeme getirir ve protesto yapmaya karar verir. Ancak, küçük aklıyla düşünemediği şey, sinirlerin zaten gergin olduğu bu sıcak günün, olayların kolayca kontrolden çıkabileceği şekilde ilerleyebileceğidir.

Oyuncular

Toplam İzlenme: 36
Dil Seçenekleri:

Tr Dublaj

Tr Altyazı

Yazar:
Yönetmen:

Kategori:

İlk yorumu yapmak size nasip oldu ;)
The Keeping Hours izle (2017)

/10

Bir aile, oğullarını trafik kazasında kaybettikten sonra paramparça olur. Şu anda adam başarılı bir avukat, kadın ise tekrar evlenmiş ve ünlü bir yazar olmuştur. Ancak 10 yıl sonra, ikilinin ilişkisi düzelmesi için bir fırsat ortaya çıkar. Bu film bir dram filmidir ve kesinlikle korku veya gerilim filmi değildir. Filmde bazı eksiklikler olsa da, duygusal bir hikâye ile başlar ve ilerledikçe izleyicilerin gözlerini yaşartır. Oyuncuların performansları da harikuladedir, özellikle küçük çocuğa hayran kaldım. Sonuç olarak, eğer dram filmlerini seviyorsanız bunu kaçırmayın.

Doubt izle (2008)

/10

Bronx'taki St. Nicholas Kilisesi’nde, Rahip Brendan Flynn, korku ve disciplin gücüne yürekten inanan Rahibe Aloysius Beauvier'in ateşli bir şekilde savunduğu katı gelenekleri yıkmak için çaba göstermektedir. 1964 yılındayız ve ülkenin politik iklimindeki değişim rüzgarlarının kilise camiasını da etkilemesi gecikmez. Beyazların yönetimindeki bir okula ilk kez siyahi bir öğrenci olan Donald Miller kabul edilir. Geleceğe umutla bakan genç ve masum Rahibe James, Peder Flynn ile ilgili bir şüphesini Rahibe Aloysius ile paylaşarak Peder Flynn'ın Donald'a karşı aşırı bir yakınlık gösterdiğini anlatır. Bu iddia ve suçlama üzerine harekete geçen Rahibe Aloysius, gerçeği ortaya çıkarmak ve Peder Flynn'ı okuldan uzaklaştırmak için büyük bir mücadele başlatır. Bu mücadele hem kilise hem de okul üzerinde yıkıcı sonuçlara yol açacaktır.

Quills izle (2000)

/10

Nobel ödüllü yazar Octavio Paz'ın belirttiği gibi, Marquis De Sade bir kurban olmaktan başka bir şey değildi ve aslında zulmün kurucusu yumuşak kalpli bir erkekti. Bu filme, Marquis De Sade'ın hayat hikayesinden esinlenen ve Oscar ödüllü Kate Winslet, Geoffrey Rush ve Michael Caine'i aynı proje altında birleştirmeyi başaran bir yapım olarak dikkat çekiyor... Film, Geoffrey Rush'ın canlandırdığı Sade Markisi'nin tıkıldığı akıl hastanesinde yazdığı son cinsel içerikli metinlerin, Kate Winslet'in canlandırdığı temizlikçi kız tarafından çalınması üzerine şekilleniyor. Michael Caine ise Sade'ın doktoru rolünde karşımıza çıkıyor.